

Tofu has been ridiculously cheap here lately, but I’m in the soybean/corn belt. It’s been pretty great, honestly. “Real” proteins are a minimum of $6 per pound for the worst cuts, so getting tofu for roughly $1 per pound has been incredible. I just wish my spouse liked it as much as me and my kid do.
But that was his physical wife. His AI chatbot was his real wife because it had no needs or wants, so it could solely focus on what he wanted to hear!